BirSpor.com

Alan Carvalho Bu Akşam İstanbulda

Alan Carvalho Bu Akşam İstanbulda
İlker Kırmaç
İlker Kırmaç( dogukansahin@birspor.com )
250 views
28 Ocak 2019 - 15:38

Transferi yılan hikayesine dönen, sarı kırmızılı kulüple anlaşıp anlaşılmadığı hakkında farklı dedikodular türetilen Alan Carvalho ile her konuda anlaşıldı. Oyuncunun bu gece İstanbul da olması bekleniyor.

Şüphesiz ki bu sezon sarı kırmızılı kulübü en çok meşgul eden transer Brezilyalı golcünün transferi oldu. Oyuncu ile anlaşmanın önceden yapıldığı bildirilse de oyuncunun kulübü olan Guangzhou Evergrande ile pürüzler giderilememişti. Ayrıca oyuncu ile de imza parasında sorun yaşanmıştı. Alan 5 milyon euroluk imza parasında diretince görüşmeler tıkanmış ve Aabdulrahim Albayrak büyük umutlarla gittiği Dubai den transfer yapmadan dönmüştücarvalho. Galatasaray aceleci davranmayarak oyuncunun imza parasında idirime gitmesini sağladı. Henüz bu miktarın ne kadar olduğu netleşmese de Carvalho’ nun imza parasında indirime gittiği söyleniyor. Kulislerden gelen bilgiler oyuncunun istediği 5 milyon euronun 3-3.5 milyon euro dolaylarına çekildiği yönünde. Oyucu ile 1 yılı opsiyonlu 3+1 yıllık anlaşma sağlandı. Alan Galatasaray dan senelik 3.5 milyon euro para alacak. Oyuncunun Çin de aldığı maaş düşünüldüğünde baya bir fedakarlık yaptığı gözlerden kaçmayacaktır.

Alan Carvalho ‘ nun yarın sağlık kontrolünden geçirilmesi ve herhangi bir pürüz çıkmaması halinde sözleşme imzalanması bekleniyor. Takımı ile birlikte Dubai de kampta olan Brezilyalı golcünü kondisyonu yeterli bulunursa hatasonu oynanacak olan Alanyaspor deplasmanında forma giyebilecek.

 

Bir önceki yazımız olan Alan ve Pato Transferleri neden Gerçekleşmedi başlıklı makalemizde alan ve pato, Galatasaray ve pato ve alan hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER