BirSpor.com

Alan ve Pato Transferleri neden Gerçekleşmedi

Alan ve Pato Transferleri neden Gerçekleşmedi
İlker Kırmaç
İlker Kırmaç( dogukansahin@birspor.com )
98 views
24 Ocak 2019 - 21:41

Galatasaray da forvet krizi bir türlü çözülemiyor. Hafta başı transfer için Dubai ye giden Abdulrahim Albayrak ve Şükrü Hanedar transerlerin sonuçlanmaması üzerine dün İstanbul’ a dönmüştü. Taraftarın isyanı büyürken Alan ve Pato transferlerinin neden gerçekleşmediği ortaya çıktı.

Sezon başı Gomis’ in satılması ile lige forvet pozisyonunda Eren Derdiyok ile başlanmıştı. Eren Derdiyok’ un performansı Teknik heyet ve taraftarlar tarafından beğenilmezken transfer arayışları hız kazanmıştı. Uzun süredir transfer görüşmesi yapılan Alan Carvalho ve Pato ile görüşmeler başlamış ve transferlerin sonuçlanması için Abdulrahim Albayrak Dubai ye gitmişti. Üç gün boyunca görüşmelerin sonuçlanmaması üzerine Abdulrahim Albayrak ve Şükrü Hanedar İstanbul’ a dönmüştü. Tüm taraftarlar İstanbul’ a yeni transferlerlerle dönülmesine beklerken yöneticilerin boş dönmesi üzerine adeta taraftarlar isyan etmişti. Yönetim yeni forvet arayışlarına hız verirken Alan var Pato transferinin neden gerçekleşmediği yavaş yavaş belli olmaya başladı.

 

Alan ve Pato Transferleri İle İlgili Tüm Detaylar

 

Çin ligi ekiplerinden Guangzhou Evergrande forması giyen Alan’ ın 5 milyon euro imza parası istediği bildirildi. Alan’ ın Galatasaray’ ın daha önce yaptığı transferleri incelediği ve kendisinin de bonservis ücreti ödenmeden transfer edileceğinden dolayı 5 milyon euro talep ettiği bildrildi. İlk etapta bunu peşin isteyen Alan daha sonra ödemeyi taksitler halinde kabul edebileceğini söylese de sarı kırmızılılar buna yanaşmadı. Oyuncunun bu miktar da ısrarcı olması üzerine transfer görüşmeleri tıkandı.

Pato konusunda ise gelen bilgilere göre Abdulrahim Albayrak Brezilyalı oyuncu Pato ile bir saat baş başa görüştü. Oyuncu Galatasaray’ ın ilgisinden çok memmun olduğunu dile getirdi. Fakat Pato kulübü Tianjin ile halletmesi gereken sorunlar olduğunu ve bunları halletmeden evet diyemeceğini belirtti. Oyuncu bu sorunları halledebilmek için zaman istedi.

Abdulrahim Albayrak bu konu ile ilgili şu şekilde açıkalma yaptı “Gönül, buraya futbolcu veya futbolcularla dönmeyi isterdi. Galatasaray için güzel şeyler yaptığımıza inanıyorum. Yanlış bir şey yapmıyoruz. Galatasaray transferi yapacaktır. 10 futbolcu ile diyalog halindeyiz. Allah’ın izniyle bunlardan birkaçını birkaç gün içinde Galatasaray’a kavuşturacağız” Transfer sezonunun son günlerine dorğu yaklaşılırken sarı kırmızılıların eldeki forvet alternatiflerden birisi ile kesin olarak anlaşması bekleniyor.

 

Bir önceki yazımız olan Abdulrahim Albayrak Dubai den Eli Boş Dönüyor İşte Detaylar başlıklı makalemizde abdulrahim albayrak, alan ve Alan Carvalho hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER