BirSpor.com

Balıkesirspor’ da Futbolcular Alacakları İçin TFF’ye Başvurdu

Açıklamalarda bulunan Balıkesirspor Baltok Teknik Direktörü Giray Bulak, oyuncularının büyük çoğunluğunun alacakları için Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) başvurduğunu söyledi ve Balıkesirlilerden destek istedi.

Balıkesirspor’ da Futbolcular Alacakları İçin TFF’ye Başvurdu
214 views
14 Aralık 2018 - 12:37

Giray Bulak kulübün basın söcüsü Kemal Büyükakın ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Takımda maddi sıkıntıların çok fazla olduğunu belirte Bulak; Futbolcuların alacaklarının bulunduğunu söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Başta Sayın Valimize sesleniyorum, Belediye Başkanımıza, belediye başkan adaylarına ve şehrin dinamiklerine sesleniyorum; böyle olmamalı. Bu çocukların ödemeleri var, aşağı yukarı geneli, alacakları için TFF’ye başvurdu. Bu, bu çocukların ayıbı değildir. Bu çocukların bir suçu yok. Bu konu bu şehirde 2-3 senedir yaşanıyor. Şehir buna duyarsız kalıyor. Yönetim elinden geleni yapıyor. Nasıl yapacak? Hem borç ödeyecek hem bu kulvar devam edecek hem primler ödenecek hem çocukların alacakları ödenecek hem de bu sorunları halledeceğiz. İnsanların üzerine bu kadar yük bindirmememiz lazım.”

“Ancak bize bu destek verilmiyor. Bir komisyon oluşturulmalı, bir konsensüs oluşmalı. Çünkü Balıkesir’in gururu Balıkesirspor’dur. Hiçbir siyaset Balıkesirspor’u göz ardı edemez. Bunu ilk defa ağzımdan duyuyorsunuz ama bu bizim canımızı yakıyor. Soyunma odasına girdiğim zaman oyuncularla baş başa kalıyorum. Deplasmana gittiğimiz zaman baş başa kalıyorum. Maçtan sonra o çocuklarla baş başa kalıyorum. Bu kadar duyarsız olunur mu? Ben 22 şehirde çalıştım. Siyasetçiler olsun bürokratlar olsun kulübün içinde olmuştur. Ben burada bunu göremiyorum.”

“Bütün gayretimiz kazanmak üzerine olacak”

Giray Bulak, 15 Aralık Cumartesi günü ligin iyi ekiplerinden Adana Demirspor ile karşılaşacaklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Adana Demirspor saygı duyulacak bir takım, iyi taraftarı, şehri, hocaları olan bir takım. Kendilerini ağırlayacağız ve önemseyeceğimiz bir maç olacak. İnşallah iyi bir sonuç alacağız. Bütün gayretimiz kazanmak üzerine olacak. İnşallah kazanacağız. Çünkü kendimizi, rakipleri biliyoruz, ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Taraftarımız gelir mi bilmiyorum. Ancak taraftarımız bize ilgi gösterirse çok daha farklı bir takım görüntüsü mutlaka çizeceğiz.”

Kulübün basın sözcüsü Kemal Büyükakın ise15 gün içinde en az 3 milyon liraya ihtiyaçları olduğunu söyledi.

 

Bir önceki yazımız olan Fenerbahçe Basketbol Takımı Fırtına Gibi Esiyor başlıklı makalemizde fenerbahçe ve milano hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER