BirSpor.com

Beşiktaş’ ın Fedakar Futbolcusu Domagoj Vida

Beşiktaş’ ın Fedakar Futbolcusu Domagoj Vida
Aytaç Öçalan
Aytaç Öçalan( kuzeysahin@birspor.com )
142 views
09 Şubat 2019 - 10:02

Ekonomil sorunlarla boğuşan Beşiktaş da bir çok yıldız oyuncu ile yollar ayrılırken Domagoj Vida’ nın büyük fedakarlık yaptığı ortaya çıktı.İşte haberin detayları.

Bilindiği gibi siyah beyazlı ekipte yaşanan mali krizden dolayı Pepe, Babel, Tolgay Arslan  gibi yıldızlarla yollar ayrılmıştı. Bazı futbolcular tarafından kulübe ihtarname çekilmiş veya kulüp FIFA ya şikayet edilmişti. Siyah beyazlı ekipte bu sorunlar yaşanırken Hırvat yıldız Domagoj Vida’ nın büyük fedakarlık yaptığı ortaya çıktı. Kulüpten yıllık 3 milyon euro alan Hırvat stoperin tam 5 kez alacaklarını yapılandırdığı ortaya çıktı. Beşiktaş’ ın ilk 4 ödeme planına uymadığı, 5. yapılandırmanın ardından Vida’ nın maaşının ödendiği öğrenildi. Vida’ nın; kulübün ilk dört ödeme planına uymamasına tepki göstermediği, ihtarname veya FIFA ya şikayet gibi resmi yollara başburmadığı ortaya çıktı. Hiç tepki göstermeden 5. kez alacaklarını yapılandırdığı ve bu süreçte maaşının ödendiği ortaya çıktı. Oyuncunun bu tavrının kulübe güvenmesinden ve Beşiktaş’ ı çok sevmesinden kaynaklandığı öğrenildi.

Domagoj Vida

Domagoj Vida

Adı sık sık transfer dedikodularına karışan, bir çok kulüpten transfer teklifi alan oyuncunun ayrılmamasının nedenlerinden birisinin kulübeolan sevgisinin olduğu öğrenildi. Oyuncu devre arasında Monaco, İnter, Roma ve bazı Arap kulüpleriyle anılmış fakat teklifler rağmen ve sorunlarına rağmen ayrılmamıştı. Bilindiği üzere ne kadar teklif gelse de oyuncu siyah beyazlı kulüpte mutlu olduğunu dile getirmişti. İstanbul’ u çok sevdiğini, ailesi ile burada yaşamaktan çok mutlu olduğunu söylemşti. Eğer kulübün menfaatleri doğrultusunda kendisi ile yolların ayrılması istenirse ayrılabileceğini dile getirmişti.

Bir önceki yazımız olan Beşiktaş Gelecek Yılın Kadro Yapılanmasına Başladı 8 Oyuncu İle Yolar Ayrılacak başlıklı makalemizde adriano, atiba hutchinson ve beşiktaş hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER