BirSpor.com

Dortmund Opsiyonu Shinji Kagawa’ ya Bıraktı

Dortmund Opsiyonu Shinji Kagawa’ ya Bıraktı
İlker Kırmaç
İlker Kırmaç( dogukansahin@birspor.com )
209 views
11 Şubat 2019 - 10:06

Beşiktaş’ ın devre arasında Borussia Dortmund dan kadrosuna kattığı dünya yıldızı Shinji Kagawa’ nın sezon sonu ne yapacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Kagawa’ nın durumu ile ilgili sevindirici haber Almanya dan geldi.. İşte detaylar.

Siyah beyazlı ekibin devre arasın transfer döneminde Borussia Dortmund dan 6 aylığına kiraladığı Shinji Kagawa’ nın durumu merak konusu oldu. Oyuncunun ilk maçında iki gol atarak yıldızlaşması taraftarın ve yönetimin yüzünü güldürdü. Oyuncunun takıma katılmasından sonra Japon taraftarların ve Japon firmalarının yönünü İstanbul’ a çevirmesi de yönetimin iştahını kabarttı. Beşiktaş yönetimi Kagawa yı bonservisi ile kadrosuna katarak uzak doğu açılımını sürdürmek istyor. Fakat yapılan sözleşmeye opsiyon konulmaması ise yönetimi kara kara düşündürüyor. Siyah beyazlı cephede bu gelişmeler yaşanırken sevindirici haber Almanya dan geldi. Alman kulübünün Japon oyuncuya “Bu konuda opsiyon tamamen sana ait. Sen eğer Beşiktaş’ta kalmak istersen, biz zorluk çıkarmayacağız. Transferinde her türlü kolaylığı sağlayacağız” dediği öğrenildi.

Kagawa

Kagawa

İstanbula geldikten sonra ilgi odağı haline gelen oyuncunun ise bu ilgiden oldukça mutlu olduğu belirtildi. Hem taraftarın, hem de basının ilgisinin kendisini çok sevindirdiğini yakın çevresine dile getirdiği öğrenildi. Oluşan pozitif havanın sezon sonuna kadar sürmesi halinde Japon oyuncunun Beşiktaş da kalmayı istemesine kesin gözüyle bakılıyor. 

Bir önceki yazımız olan Beşiktaş' ın Fedakar Futbolcusu Domagoj Vida başlıklı makalemizde beşiktaş maddi sorun, domagoj vida ve vida hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER