BirSpor.com

Ersun Yanal Comolli’ ye Neşteri Vuruyor

Ersun Yanal Comolli’ ye Neşteri Vuruyor
İlker Kırmaç
İlker Kırmaç( dogukansahin@birspor.com )
354 views
20 Şubat 2019 - 14:26

Hollandalı çalıştırıcı Phillip Cocu’ nun görevine son verilmesi ile teknik direktörlük görevine getiriken Ersun Yanal gelecek sezonun planlamasına başladı. Ersun Yanal, sportif direktör Damien Comolli tarafından transfer edilen bir çok oyuncuya neşter vurmaya hazırlanıyor.

Başkanlığa Ali Koç’ un gelmesinden sonra sezona büyük umutlarla başlayan Fenerbahçe de tam bir hayal kırıklığı yaşanıyor. Fenerbahçe Spor Toto Süper Lig de oynanan 22 karşılaşma da sadece 5 galibiyet, 9 beraberlik alabildi. Topladığı 24 puanla 15. sırada yer alan sarı lacivertliler 16. sırada ki Ankaragücü ile aynı puanda ve düşme hattının 1 sıra üstünde yer alıyor. Fenerbahçe de sportif direktörlül koltuğuna getirilen Damien Comolli’ nin yaptığı transferler ise başarısızlığın en büyük nedeni olarak gösteriliyor. Bu sezon oy Geleek sezonun kadro planlamasına şimdiden başlayan Fenerbahçe de teknik direktör Ersun Yanal büyük değişime hazırlanıyor. Teknik direktör Yanal’ ın bu doğrultuda bir rapor hazırladığı ve hazırladığı raporu yönetime ilettiği bildirildi. Yanal’ ın raporunda bu sezon transfer edilen bir çok oyuncunun takımdan gönderilmesini istediği bildirildi. Sezon başında takıma kazandırılan 11 oyuncunun 7 si için olumsuz rapor veren Yanal; bu oyuncularla yola devam etmeyeceğini yönetime bildirdi. İşte o isimler…

Teknik direktör E. Yanal’ ın Slimani, Benzia, Ayew, Tolga Ciğerci, Frey ve Ferdi Kadıoğlu ile yolalların kesin olarak ayrılmasını istediği bildirildi. Ersun hocanın Jailson, Berke ve Harun için olumlu rapor verdiği, genç oyuncu Barış Alıcı için ise henüz kararını vermediği bildirildi.

Fenerbahçe de geleccek sezon sportif direktör Damien Comolli ile yola devam edilip edilmeyeceği ise merak konusu. Damien Comolli ile yollar ayrılmasa bile Ersun Yanal dan onay alınmadan artık oyuncu transfer edilmesi beklenmiyor. Ayrıca Ersun hocanın transfer edilmesini istediği oyuncularla ilgili de yönetime rapor sunması bekleniyor. 

Bir önceki yazımız olan Semih Özsoy dan Bomba Açıklamalar VİDEO başlıklı makalemizde Semih Özsoy, Semih Özsoy açıklama ve Semih Özsoy ntv hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER