BirSpor.com

Galatasaray da Ozan Kabak Bilmecesi

Galatasaray da Ozan Kabak Bilmecesi
201 views
17 Aralık 2018 - 13:00

Sözleşmesinde 7.5 milyon Euroya serbest kalır maddesi bulunan Ozan Kabak için yönetim kolları sıvadı..

Alt yapıdan A takıma yükselen ve genç yaşta olmasına rağmen formayı bırakmayan Ozan Kabak için hergün yeni dedikodular çıkıyor.

İnter’in Ozan Kabak’a ilgi duyduğu ve hatta izlettiği haberlerinin çıkmasının ardından; Mancester City’ nin de devreye girdiği konuşuluyor. Bu söylentilerin ardından genç oyuncunun sözleşmesinde bulunan bir madde Galatasaray’ ın elini konulunu bağlar oldu.

Sezon başında yıllık maaşı 200 Bin Eurora yükseltilen genç stoperin sözleşmesine 7.5 milyon Euroya serbest kalır maddesi eklendi. Oyuncunun birden parlaması, yükselen form grafiği ve genç yaşı Avrupa kulüplerinin radarına girmesine sebep oldu. Galatasraray yönetimi ise Ozan Kabak’ ı isteyen ve oyuncu ile anlaşan bir kulübün 7.5 miyon euro yatırıp oyuncuyu alma tehlikesine karşın bu maddeyi değiştirmek istiyor. Galatasaray yönetiminin oyuncuya yeni bir söleşme önerileceği ve 7.5 milyon euroya serbest kalır maddesinin yükseltileceği konuşuluyor.

Ozan Kabak ‘ ın İstatistikleri

25 Mart 2000 doğumlu olan Ozan Muhammet Kabak bu sezon toplam 12 maçta forma giydi ve toplam 994 dakika sahada kaldı. Toplam 3 sarı kart gören oyuncu %75 top kapma, % 65.5 ikili mücadele kazanma ve %67.3 hava topu mücadelesi başarı oranı ile oynuyor. Ayrıca oyuncunun %85.6 lık pas başarı oranı ayaklarına ne derece hakim olduğunu gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan İlhan Mansız Sosyal Medyada Taraftarla Tartıştı başlıklı makalemizde beşiktaş, ilhan mansız ve instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER