BirSpor.com

Galatasaray Transfer İçin Fatih Terim ‘i Bekliyor

Galatasaray Transfer İçin Fatih Terim ‘i Bekliyor
128 views
31 Aralık 2018 - 10:56

Galatasaray da kritik günler yaşanıyor. Transfer nedeniyle bir çok oyuncu ile temas kurulurken; bir çok oyuncuya da teklifler geliyor. Serdar Aziz ve Ozan Kabak’ ın konusu da ayrı bir problem. Yönetim gelecek ve gidecek oyuncular için Faith Terim den gelecek rapora göre hareket edecek.

Ailesi ile Amerika da tatil de olan Terim 3 Ocak 2019 tarihinde görevinin başına gececek. Öncelikle Garry Rodrigues’ e gelen teklifler konusunda Fatih Terim ‘e danışılacak. Bilindiği gibi Garry Rodrigues’ e Suudi Arabistan’ ın Al İttihad kulübünden 8 milyon Avro, Çin’in Beijing Guoan ekibinden ise 10 milyon Avroluk teklifler var. Terim bu transfere onay verirse oyuncu satılacak ve gelecek olan para ise transfer de değerlendirilecek.

Serdar Düğümünü Fath Terim Çözecek

Diğer bir sorun ise Serdar Aziz’ in durumu. Oyuncu Sivas maçına rahatsızlığı nedeniyle çıkmayıp, sabahında Malivler de ortaya çıkınca kriz olmuştu. Terim, Serdar için bir daha gözüme gözükmesin demişti. Yönetim ise oyunucuyu yollama kararı almıştı. Serdar Aziz ise hocamdan özür dileyip takımda kalmak isteyeceğimi belirteceğim demişti. Gelen net bir teklif olmamasından dolayı yönetim işi ağırdan alıyor. Serdar kalitesinde bir oyuncuyu hem devre arasında hem de düşük maliyetle bulmak çok zor. Bu nedenle bu konuda işler Serdar Aziz’ in özür dilemesinden sonra tatlıya bağlanacak gibi.

Ozan Kabak bilmecesi ise sürüyor. Başkan Mustafa Cengiz’ in Ozan’ ın sözleşmesinde 7.5 milyon euro ya serbes kalır maddesi olduğunu bilmiyorduk. İngiliz kulüplerinden teklif gelince öğrendik demesi şaşkınlık yaratmıştı. Yönetimden Ozan Kabak’ın sözleşme koşulları ile ilgili kulübümüz tarafından 4-5 ay önce başlatılan girişim, önce sonuçsuz bırakılmış, ardından temsilcileri tarafından devre arasına kadar zaman talep edilmiştir” açıklaması yapılmıştı. Yönetim oyuncunun sözleşmesini yenilemek istiyor. Fakat gelen teklifleri de Fatih Terim’ e soracaklar. Eğer hoca izin verirse oyuncunun gtmesine izin verlecel ve gelen para transfere harcanacak.

Daha önce başarılı teknik direktörün Eren Derdiyok’ u kampa götürmeyeceği ve kadroda düşünmediği belirtilmişti. Eren ise Terim ile görüşmek istediğini belirtmişti. Eğer kadroya 2 forvet takviyesi yapılırsa Eren ile yollar ayrılacak. Bir forvet alınırsa ise Eren kadro da kalacak gibi. Bu konuda yine karar mercii Terim olacak gibi duruyor. 

 

Bir önceki yazımız olan Alan Carvalho Ne Zaman Gelecek? başlıklı makalemizde Alan Carvalho, Alan Carvalho Ne Zaman Gelecek ve alan transfer hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER