BirSpor.com

Gökhan Töre İle Beşiktaş’ ın Yolları Kesin Olarak Ayrılıyor

Gökhan Töre İle Beşiktaş’ ın Yolları Kesin Olarak Ayrılıyor
İlker Kırmaç
İlker Kırmaç( dogukansahin@birspor.com )
222 views
21 Şubat 2019 - 18:13

Büyük umutlarla tranfer edilen fakat yaşadığı sakatlıklarla gözden düşen Gökhan Töre’ nin Beşiktaş dan kesin olarak ayrılacağı bildirildi. Oyuncunun menajeri sezon sonu için kulüp arayışında.

2014 yılında 4.5 milyon euro bonservis bedeli ile Rusya’ nın Rubin Kazan takımından transfer edilen milli futbolcu Gökhan Töre Beşiktaş dan kesin olaray ayrılıyor. Kadro dışı bırakılan ve çalışmalarına paf takım ile devm eden Gökhan ise tam bir hayal kırıklığı içerisinde. Oyuncunun yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğu bildirildi. Oyuncunun Tolgay Arslan’ ın Beşiktaş aleyhine yaptığı bir sosyal medya paylaşımını beğenmiş olmasından dolayı kadro dışı bırakıldığı tahmin ediliyor. Bilindiği üzere oyuncu devre arasına kampına dahil edilmemiş ve kadro dışı bırakılmıştı. İddialara göre yönetim Şenol Güneş den oyuncunun affedilmesini istedi fakat Şenol Güneş Gökhan’ ın PAF takım ile devam etmesini isetedi.

Yaşananlardan dolayı çok üzgün olan oyuncu geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan aşağıda bulunan açıklamaları yapmıştı.

“Uzun bir süredir hakkımda çıkan okuduğumda izahını kendime bile yapamadığım; sadece karalama ve değer düşürme amacı taşıyan haberler hakkında. kamuoyuna ve basın mensuplarına doğru ve gerçek bilgilendirmeyi yapmak zorundayım. Şimdiye kadar sabır ve sükûnet ile hiçkimseyi zan altında bırakmamak adına hiçbir açıklamada bulunmadım. Şahsıma yapılan bu haksızlığa karşı sorduğum hiçbir soruya cevap alamadığımı, tüm kapıların yüzüme acımasızca kapatıldığını sizlerle üzülerek paylaşmak isterim. Sakat değilim. Affedilmeyi bekleyecek bir saygısızlık ya da terbiyesizlik yapmadığımı siz kamuoyuna ve değerli basın mensuplarına duyurmak isterim ! Sizler gibi ben de kadro dışı kalma sebebimi hala bilmiyorum. On beş yıldır yürüdüğüm bu profesyonel yolda, Allah’ın bana verdiği yetenek sayesinde zaman zaman önümdeki taşlara takılıp düşsem de her seferinde daha güçlü ayağa kalktım. Daha fazla çalıştım. Çalışmaya devam edeceğim”

Gökhan Töre

Gökhan Töre

Gökhan Töre ”HERHANGİ BİR SAKATLIĞIM YOK, MENTAL ve FİZİKSEL AÇIDAN HAZIR DURUMDAYIM”

“Futboldaki fiziksel çabamın dışında dönem dönem tarafıma karşı yürütülen saha dışı kirli oyunlarla da mücadele ederek ayakta kaldım ve yoluma her zaman daha güçlü şekilde devam ettim. Şu anda da gerek saha içi gerekse de saha dışı mücadeleler için mental ve fiziksel olarak tam anlamıyla hazır olduğumu belirtmek isterim !  Üzülerek söylemem gerekiyor ki: Mental ve fiziksel anlamda tam olarak hazır olmuş olsanız bile ; masa başında oturan, profesyonellikten oldukça uzak, kendi menfaat ve egolarını sizin emek ve alın terinizin önünde tutan kişilerin sadece canları öyle istediği için düşmanca hisleri ile verdikleri kararlar emeklerinizi yerle bir edebiliyor. Ben Türk Milli Takımı’nda ve Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri olan Beşiktaş Futbol Kulübü’nde forma giymekte olan, emek ve alın teri dikkate alındığı sürece de bu formayı her zaman gururla terletecek yirmi yedi yaşında yeni başarılar ve şampiyonluklar için mücadeleye etmeye hazır bir futbolcuyum. Bilinmelidir ki döktüğüm her damla alın terimin arkasında dimdik duracağım ve tarafıma yapılan haksızlıklara karşı birey olarak sahip olduğum tüm haklarımı çekinmeden kullanacağım”

Oyuncunun menajeri Ali Pektaş ise takım arayışı içerisinde olduklarını söledi.  Devre arasında bir İtalyan kulübü ile görüştüklerini fakat ücret konusunda anlaşamadıklarını belirten Ali Pektaş. ” Büyük ihtimalle sezon sonunda bir İtalyan veya İspanyol kulübü ile anlaşacağız ve Gökhan Töre Seri A veya La Liga da forma giyecek’ açıklamasında bulundu.

Kaynak : STAR

 

 

Bir önceki yazımız olan Sergen Yalçın Beşiktaş' ın Başına Geçecek Mi? başlıklı makalemizde beşiktaş sergen yalçın, sergen yalçın ve sergen yalçın beşiktaş hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER