BirSpor.com

İlhan Mansız Neden Ayrıldı?

İlhan Mansız Neden Ayrıldı?
Yücel Güllüpınar
Yücel Güllüpınar( sergenduyar@birspor.com )
120 views
08 Şubat 2019 - 12:23

Bu sezon Beşiktaş da yardımcı antrenör olarak göreve başlayan ve taraftarlar tarafından çok sevilen İlhan Mansız dün Beşiktaşda ki görevinden ayrılmıştı. Mansız yaptığı açıklama da belindeki rahatsızlığından dolayı kulüple görüşerek görevinden ayrıldığını açıklamıştı.

Açıklamalar bu yönde olsa da işin iç yüzünün bu şekilde olmadığı bilgisi konuşulmaya başlandı. İlhan Mansız’ ın Beşiktaşda ki görevinden istifa etmesinin asıl nedeninin 4 aydır maaş alamaması olduğu iddia edildi. Yardımcı antrenör İ. Mansız’ ın A Takımdan Sorumlu Yönetici Ahmet Kavalcı ve Beşiktaş İdari Menajeri Ali Naibi ile bir görüşme gerçekleştirdiği iddia edildi. İddiaya göre 5 aydır görevde olan ve  sadece 1 ay maaş alabilen Mansız sinirlendi. İ. Mansız’ ın “Aylardır maaş alamıyorum. Sadece 1 kere ödeme yapıldı. Bana sadaka mı veriyorsunuz?” diyerek yöneticilere bağırdığı iddia edildi. Yaşanan gerginliğin üzerine yardımcı antrenör İ. Mansız gröevinden istifa etti.

İlhan Mansız

İlhan Mansız

İlhan Mansız’ ın Kariyeri

İlhan Mansız 2003 yılında Samsunspor dan Beşiktaş’ a transfer olmuştu. Hem futbolu hem de hırslı kişiliği ile taraftarın sevgilisi haline gelmişti. 2002 dünya kupasında 3. olmamızın ardından futbolcu uzak doğulu kulüplerin dikkatini çekmişti. Futbolcu 2004 yılında Japonya’ nın Vissel Kobe takımına transfer olmuştu. Burada da Japon taraftarların gönlünü kazanan futbolcu yaşadığı sakatlıkların ardından 2007 yılında henüz 32 yaşında iken yeşil sahalara veda etmek zorunda kalmıştı. Beşiktaş taraftarlarının gönlünde taht kuran oyuncu bu sezon başında yardımcı antrenör olarak Beşiktaş’ a geri dönmüştü.

Bir önceki yazımız olan Beşiktaş Efecan Karaca İle İlgileniyor başlıklı makalemizde beşiktaş efecan karaca, efecan karaca ve efecan karaca beşiktaş hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER