BirSpor.com

Jokey Uğur Polat’ a 20 Yıl Hapis

Jokey Uğur Polat’ a 20 Yıl Hapis
Yücel Güllüpınar
Yücel Güllüpınar( sergenduyar@birspor.com )
200 views
08 Şubat 2019 - 12:01

Türkiye Jokey Kulübünün başarılı jokeylerinden Uğur Polat yargılandığı cinsel saldırı davasında 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yaklaşık 3 yıldır devam eden dava dün souçlandı. Dava da tutuksuz olarak yargılanan başarılı jokey 20 yıl hapis cezası aldı.

Olaylar Nasıl Gelişti?

Jokey U. Polat bir süre şuan yengesi olan Nalan Polat ile gönül ilişkisi yaşadı. İlişkilerninin bitmesinin ardından Nalan Polat jokeyin ağabeyi Nadir Polat ile evlendi. Nalan Polat 22 Mayıs 2016 tarihinde ise İstanbul’a gezmek için geldi. Bu sırada başarılı jokey yengesini evine davet etti. Nalan Polat bu daveti ilk başta kabul etmese de ikinci kez davet edilince U. Polat’ ın evine gitti. Bu sırada evde U.Polat’ ın arkadaşları Tacettin G. ve Sercan Ç. de bulunuyordu.

Uğur Polat

Uğur Polat

İddiaya göre Tacettin G. ve Sercan Ç. yatak odasına gizlendi. Nalan Polat yatak odasına kitap almak için gittiği sırada genç kadına saldırarak kadını yatağa bağladılar ve odadan çıktılar. Tacettin G. ve Sercan Ç. odadan çıktıktan sonra odaya U.Polat geldi ve eski sevgilisi ve şunda ki yengesi olan Nalan Polat’ a cinsel saldırıda bulundu. Daha sonra U.Polat kadının ellerindeki ve ayaklarında ki bağları çözdü. Evden kaçan Nalan Polat polisi arayarak şikayette bulundu.

Soruşturma kapsamında Adli Tıp tarafından yapılan incelemelerde Nalan Polat’ın el ve ayak bileklerinde ekimozlar bulundu. Aynı zamanda alınan sürüntü örneklerinde Uğur Polat’ın DNA’sıyla örtüştüğü tespit edildi. Yapılan soruşturmanın sonucunda Uğur Polat ve arkadaşları Tacettin G. ve Sercan Ç. hakkında “Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçundan 7 yıla kadar hapis cezası istenirken “Cinsel Saldırı” suçundan ise 18 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Dava Bakırköy 9. Ağır ceza mahkemesinde görüldü ve yaklaşık 3 yıl sürdü. Sanıklar iddia edilen tüm suçlamaları reddettiler. Uğur Polat olay günü yengesini evine davet ettiğinii, alkol aldıklarını ve rızasıyla birlikte olduklarını iddia etti. Olay günü Tacettin G. ve Sercan Ç’ nin evde olduğun doğruladı.

Dava Dün Sonuçlandı Jokey Uğur Polat 20 Yıl Ceza Aldı

Yaklaşık 3 yıldır devam eden dava dün sonuçlandı. Dava aşamasında yenge Nalan Polat şikayetinden vazgeçse de sonuç değişmedi. Başarılı jokey U. Polat ‘Nitelikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlamalarından dolayı 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Diğer sanıklar Tacettin G. ve Sercan Ç. ise ‘Nitelikli cinsel saldırıya yardım ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Şahıslar tutuklanarak cezaevine yollandı.

 

Bir önceki yazımız olan Alan Carvalho Bu Akşam İstanbulda başlıklı makalemizde alan, Alan Carvalho ve alan galatasaray hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER