BirSpor.com

Ozan Kabak Hakkında Yeni İddialar

Ozan Kabak Hakkında Yeni İddialar
İlker Kırmaç
İlker Kırmaç( dogukansahin@birspor.com )
106 views
16 Ocak 2019 - 12:13

Gün geçmiyor ki Galatasaray’ ın genç stoperi Ozan Kabak hakkında yeni haberler çıkmasın, yeni iddialar ortaya atılmasın. Transferi ve sözleşmesi yılan hikayesine dönene genç oyuncu Ozan hakkında yeni iddialar var…

Bilindiği üzre bu sezon forma giymeye başlayan Ozan Kabak dikaktleri üzerine çekerek transfer dedikodularının en gözde oyuncusu olmuştu. Oyuncunun sözleşmesinde bulunan 7.5 milyon euronun ödenerek oyuncunun başka kulüplere transfer olacağı iddia edilmişti. Adı Mancherster United, Manchester City, Roma, Borussia Dortmund, Everton gibi bir çok kulüple anılan oyuncunun durumu hala merak konusu. Ozan ile ilgili belirsizlik sürerken, genç oyuncu hakkında bir iddia daha ortaya atıldı. Oyuncunun senelik 220 bin lira olan maaşına 31 Ocak’ a kadar büyük bir zam yapılmadığı takdirde büyük ihtimalle yolların ayrılacağı konuşuluyor. Beklenen zam yapılmadığı takdirde sözleşme de bulunan 7.5 milyon euroya serbest kalır maddesi kullanılarak genç stoper Galatasaraydan ayrılabilecek. Bu durumun ara transfer döneminin bitiş tarihi olan 31 Ocakta mı yoksa sezon sonunda mı gerçekleşeceği ise net olarak bilinmiyor. Eğer sarı kırmızılı yönetim elini çabuk tutup iyi bir sözleşme sunmazsa genç oyuncu elden kaçabilir.

Ozan Kabak Hakkında Editör Yorumu

Genç oyuncu gösterdiği performans ile bir çok kulübün transder radarına girdi. Oyuncu sezonun ikinci yarısında kulübünden 110 bin TL ücret alacak. Örneğin 2 milyon euro ya bir takıma imza atarsa gittiği takımdan yarım sezon için 1 milyon euro maaş alacak. Bu da Galatasaraydan alacağı maaşdan 60 kat daha fazla para alacağı anlamına geliyor. Oyuncunun sezonun ikinci yarısında bu maaşla kesinlikle oynamayacak gibi görünüyor. O nedenle yönetim biran önce oyuncuya yeni ve ikna edici bir sözleşme sunmalı..

Bir önceki yazımız olan Alan Transferi Neden Hala Gerçekleşmiyor? İşte Tüm Detaylar başlıklı makalemizde alan, Alan Carvalho ve alan galatasaray hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER