BirSpor.com

Quaresma Efsanesi Bitiyor

Quaresma Efsanesi Bitiyor
İlker Kırmaç
İlker Kırmaç( dogukansahin@birspor.com )
130 views
28 Ocak 2019 - 10:43

Beşiktaş efsaneleri arasına adını yazdıran, taraftarın gönlüne taht kurup; adına şarkılar yazılan Ricardo Quaresma Beşiktaş dan ayrılıyor. Oyuncu ile son pürüzlerin bugün giderilmesi ve yolların bugün ayrılması bekleniyor.

İlk kez 2010 yılında siyah beyazlı formayı giymeye başlayan ve Beşiktaş da ikinci sezonunu geçiren Portekizli yıldız büyük ihtimalle bugün takımı ile yollarını ayıracak. Oyuncu gidişinin sinyallerini sezonun ilk yarısında vermiş ve taraftarlarca ıslıklanmasının ardından eğer problem bensem giderim demişti. Bir süredir ödemeler konusunda sıkıntı yaşayan ve yaklaşık 5 aydır maaş alamayan Q7 Pepe gibi ülkesine dönecek. Porto ile anlaşmaya vardığı iddia edilen oyuncunun eşi geçe hafta İstanbul’ dan ayrılıp ülkesi Portekiz’ e dönmüştü. Oyuncu ailevi nedenlerle kulüpten ayrılıp ülkesine dönmek istediğini geçen hafta kulübe bildirmişti. Bu gelişmenin üzerine yönetim kurulu alacaklarına karşılık sözleşmesinin feshedilebileceğini oyuncuya bildirmişti. Oyuncunun buna yanaşmaması üzerine iki tarafın da bir miktar fedakarlık yaparak orta yolu bulması bekleniyor.

Beşiktaş da ikinci sezonunu geçiren Ricardo Quaresma son iki sezondur takıma büyük katkı sağladı. Oyuncu bu sezon çıktığı 23 müsabaka da 3 gol 12 asistlik performans göstererek 15 gole direk katkı sağladı. Q7 geçen sezon ise çıktığı 38 maçta 5 gol 12 asist yapmıştı. Beşiktaş da ikinci sezonunu yaşayan 35 yaşında ki Portekizli yıldız Beşiktaş’ a 2015 yılında 1.2 milyon euro bonservis bedeli ile Porto dan transfer olmuştu. Porto’ nun oyuncunun son durağının olması ve Quarema’ nın futbol kariyerine Porto da son noktayı koyması bekleniyor.

 

Bir önceki yazımız olan Ricardo Quaresma Ayrılmayı Kafasına Koydu başlıklı makalemizde beşiktaş ricardo quaresma, porto ricardo quaresma ve ricardo Quaresma hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER