BirSpor.com

Ryan Babel Fulham ‘a Gidiyor Anlaşma Tamam

Ryan Babel Fulham ‘a Gidiyor Anlaşma Tamam
Ünal Ercan
Ünal Ercan( unalercan@birspor.com )
183 views
13 Ocak 2019 - 17:09

Bir süredir takımda kalıp kalmayacağı belli olmayan Babel ‘in durumu netleşti. Artık Ryan Babel Fulham için ter dökecek. Fulham ile bonservis konusunda anlaşmaya varıldı. Oyuncunun da ayrılığa sıcak baktığı, İngiletere de futbol oynamak istediği ve anlaşmanın bu hafta tamamlanacapı bildirildi.

2017 Yılının Ocak ayında İspanyanın Deportivo La Coruna kulübünden transfer olan Babel’ in Beşiktaş macerası sona erdi. Oyuncunun transferinin bu hafta içi imzaya dökülmesi bekleniyor. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek oyuncu için siyah beyazlılar 2 milyon euro bonservis bedeli karşılığında İngiltere’ nin Fulham kulübü ile el sıkıştı. Oyuncu ise sosyal paylaşım sitesi Instagram dan yaptığı paylaşımlarla bu transferin işaretlerini verdi. Yağmurlu bir Londra fotoğrafı paylaşan oyuncu daha sonra ise uçan bir kartal resmi paylaştı. ( fotoğraflara aşağıda ulaşabilirsiniz. ) Fulham’ ın bir Londra ekibi olması bu transferin işareti olarak değerlendirildi. Oyuncunun oğlu da instagramdan gerçekten gidiyor yazarak transferi doğruladı.

Ryan Babel Fulham Yolcusu

Oyuncu bu sezon maaşını alamadıı için huzursuzluk çıkarmıştı. Ayrıca sezon sonu sözleşmesi bitecek oyuncu anlaşmaya yanaşmamış ve isediği maaşdan aşağıya düşmemişti. Sezon içerisinde seyirciler ile de tartışan oyuncu gideceğinin sinyallerini vermişti.

2017 Yılının Ocak ayında Beşiktaş’ a transfer olan Ryan Babel ilk sezonunda 24 müsabakaya çıkıp 7 gol 4 asistlik performans sergilemişti. İkinci sezonunda ise 45 müsabakaya çıkan oyuncu 15 gol 7 asistlik katkı sağladı. Bu sezon ise 19 müsabakaya çıkıp 6 gol 1 asistlik performans sergiledi.

Kartal

Bir önceki yazımız olan Cenk Tosun Everton 'un Satış Listesinde başlıklı makalemizde beşiktaş, cenk tosun ve everton hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER