BirSpor.com

Sinan Gümüş Beşiktaş veya Fenerbahçeye Gidebilir

Sinan Gümüş Beşiktaş veya Fenerbahçeye Gidebilir
İlker Kırmaç
İlker Kırmaç( dogukansahin@birspor.com )
198 views
22 Şubat 2019 - 11:22

Galatasaray da sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Sinan Gümüş’ ün durumu belirsizliğini koruyor. Oyuncuya sarı kırmızılı ekipten henüz bir teklif gelmezken oyuncunun Beşiktaş veya Fenerabahçeye gidebileceği iddia edildi.

Galatasaray 8 Temmuz 2014 tarihinden Stuttgart alt yapısından bedelsiz olarak kadrosuna kattığı Sinan Gümüş hakkında henüz bir karar vermiş değil. Oyuncunun istkrarsız performansı nedeni ile yönetim oyuncu hakkında ki kararını henüz vermiş değil. Oyuncunun durumu belirsizliğini korurken oyuncunun Alman menajeri Decker ile görüşen bazı menajerlerin ” Beşiktaş ve Fenerbahçe ile irtibattayız. Sinan için kulübünden aldığının iki katı teklif getirebiliri” dedikleri öğrenildi. Alman menajer Decker ise durumu S. Gümüş’ e iletti. Sinan ise ” Sezon sonuna kadar Galatasaray’ ı bekleyeceğiz. Takımımla devam etmek ve Fatih hoca ile çalışmak istiyorum. Eğer istediğimiz teklif gelmezse o zaman istediğin kulüple transfer görüşmesi yapabilirsin” dediği öğrenildi.

Sinan Gümüş

Sinan Gümüş

2014 Yılında Almanya’ nun Stuttgart ekibinen bedelsiz olarak Galatasaray’ a transfer olan S. Gümüş takımından senelik 650 bin euro maaş alıyor. Oyuncu buna ilave olarak maç başı 6 bin euro ücret alıyor. Oyuncu ilk sezonunda Galatasaray forması ile 10 karşılaşmaya çıkarken 1 gol, 1 asistlik katkı yapabildi. İkinci sezonunda ise 21 karşılaşmaya çıkan S. Gümüş 7 gol atarken 2 de asist yaptı. Geçtiğimiz sezon 29 karşılaşmaya çıkan oyuncu 9 gol, 6 asist yaparak 15 gole doğrudan katkı sağladı.      Bu sezon sarı kırmızılı forma ile 22 karşılaşmaya çıkan başarılı forver 4 gol atarken 3 de asist yaptı.

Bir önceki yazımız olan Çek Oyuncu Travnik Galatasaray' ın Gündeminde başlıklı makalemizde Galatasaray, galatasaray travnik ve michal travnik hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER