BirSpor.com

Siyah Beyazlılar da Quaresma Belirsizliği Sürüyor

Siyah Beyazlılar da Quaresma Belirsizliği Sürüyor
Yücel Güllüpınar
Yücel Güllüpınar( sergenduyar@birspor.com )
155 views
02 Şubat 2019 - 12:42

Yaşadığı maddi sorunlar ve son olarak taraftarla arasının açılmasının ardından Quaresma’ nın gidişine kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat günler geçmesine rağmen bir gelişme yaşanmaması kafaları karıştırdı. İşte Portekizli oyuncu ile ilgili tüm detaylar.

Beşiktaş da geçirdiği ikinci sezonunda iki şampiyonluk yaşayan ve bu şampiyonluklarda büyük payı olan Ricardo Quaresma kafaları karıştırıyor. Alacakları zamanında ödenmediği için iki kez kulübe ihtarname yollayan Portekizli yıldız yönetimle görüşmüş ve gitmek için izin istemişti. Oyuncu tüm alacaklarının ödenmesini ve bu şekilde kulüpten ayrılmayı talep etmişti. Alilevi orunlar yaşadığını, eşinin Türkiye de yaşamak istemediğini belirtmiş ve eşi Türkiyeden ayrılmıştı. Yönetim ise oyuncunun tüm alacaklarını vermeyi reddetmiş ve alacaklarına karşılık sözleşmesinin feshedilebileceğini oyuncuya iletmişti. Ricardo buna yanaşmamış ve kulüple pazarlık masasına oturmuştu. Kulüp oyuncuya ilk etapta 1.2 milyon lira olan alacaklarının 600 bin Tl sini vermeyi önermiş, Portekizli oyuncu ise 1 milyon TL ye inmişti. Tüm bu gelişmelerin ardından yönetim ile Quaresma arasında ki görüşmeler tamamen tıkandı. Oyuncunun yöneticilerle görüşmek istemediği ve yöneticilerin telefonlarına çıkmadığı bilgileri geliken yöneticilerin bu tavırdan oldukça rahatsız olduğu bildirildi.

Son oynanan BB Erzurumspor maçının son dakikakarında gördüğü kırmızı kart ise bardağı taşıran son damla oldu. Taraftarlar tarafından ıslıklanan oyuncu ile yönetim arasında ki ipler de iyice gerildi. Oyuncunun transfer detaylarını araştıran arkadaşlarımız Porto ya gideceği konuşulan oyuncuyu Porto teknik direktörü Sergio Conceiça’ nun istemediği ve bu nedenle transferin gerçekleşmediği bilgisine ulaştı. Oyuncunun menajerine yetki verdiği ve menajerinin Çin ve Amerika liginde kulüp arayışında olduğu öğrenildi. Bilindiği üzere Çin liginde transfer dönemi 28 Şubat’ a kadar açık.  Amerika MLS de ise transfer sezonu 13 Şubat da başlayacak. Gelen bilgiler menajerlerin kulüp bulması halinde oyuncunun ayrılacağı yönünde. Eğer kulüp bulunamazsa Ricardo Quaresma sezonun geri kalanını siyah beyazlılar da tamamlayacak.

Bir önceki yazımız olan Shinji Kagawa Artık Kartal başlıklı makalemizde beşiktaş Shinji Kagawa, Shinji Kagawa ve Shinji Kagawa beşiktaş hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER