BirSpor.com

Yıldırım Demirören İstifa Ettiğini Açıkladı

Yıldırım Demirören İstifa Ettiğini Açıkladı
Yücel Güllüpınar
Yücel Güllüpınar( sergenduyar@birspor.com )
449 views
28 Şubat 2019 - 14:36

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yıldırım Demirören bu konu ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. İşte Yıldırım Demirören’ in istifa yazısı..

26 Şubat 2012’den beri sürdürmekte olduğum Türkiye Futbol Federasyon Başkanlığı’ndan İDDAA, Misli.com’un Demirören Holding bünyesine katılımından ve sözleşmelerin devri yasal olarak tamamlandığından dolayı görevimden istifa ediyorum. Bugüne kadar şerefle ve gururla taşıdığım bu milli görevi Türkiye ve Dünya kamuoyunda tartışmalara mahal bırakmamak ve gölge düşürmemek gerekçesi ile bu kararı almış bulunmaktayım. Yedi yıl boyunca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevimde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ a desteklerinden ve güveninden dolayı teşekkür ediyorum. Ve birlikte çalıştığımız tüm Spor Bakanları’na, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, Kurullarda görev yapan tüm başkan ve üye arkadaşlarıma, Milli Takım Teknik Direktörleri ve oyuncularına, bu yolda desteğini esirgemeyen tüm Kulüp Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, Spor Camiasına, medyamıza çok teşekkür ediyorum. Kamuoyuna en derin saygı ve sevgilerimle arz ediyorum.

Yıldırım DEmirören

Yıldırım DEmirören

Demirören’ in istifasının ardından TFF Başkanlığı görevini vekaleten yönetim kurulu üyesi Hüsnü Güreli’ nin yapacağı bildirildi.

Bilindiği üzere son yapılan iddia ihalesini Demirören ve Amelikalı ortağı Scientific Games kazanmıştı. Bu gelişme üzerine kamuyoyundan tepkiler yükselmiş ve bu durumun etik olmadığı her platformdan dile getirlmişti.

Bir önceki yazımız olan Fenerbahçe Oliver Giroud' un Peşinde başlıklı makalemizde fenerbahçe olivier giroud, fenerbahçe transfer ve olivier giroud hakkında bilgiler verilmektedir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER