Yeni Malatyaspor

Adil Gevrek: Futbolcularla Maaş İndirimi Açıklaması

Adil Gevrek: Futbolcularla Maaş İndirimi Açıklaması

Süper Lig ekiplerinden BtcTurk Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, corona virüsü salgını nedeniyle lige verilen arada futbolcularla maaş indirimi konusunda görüşme yapacaklarını söyledi.

Yeni Malatyaspor Lideri Adil Gevrek, corona virüsü salgını nedeniyle kulüplerin ekonomik durumu ve yayıncı kuruluş hakkında İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Lider Gevrek, yayıncı kuruluşun kulüplere yaptığı ödemeleri durdurmasıyla ilgili olarak, “Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada şu an bu badire var. Devletimizde de kulüpler bu periyotta ortalama olarak yüzde 30 zarar gördü. Mali işler ile ilgili bir ekip çalışarak, bu sonucu ortaya çıkarttı. Kimi kulüpler yüzde 30 üzeri zarar etti. Onları da farklı bir formda değerlendireceğiz. Tüm bunlarla ilgili yapılacak bir şey var; o da adaletli bir biçimde indirime gitmek” şeklinde konuştu.

“Yayıncı kuruluş yanlıştan inşallah döner”

Daha önce 18 kulübün yayıncı kuruluş ödemelerinde indirime gittiğini hatırlatan Lider Gevrek, “Yayıncı kuruluş ödemelerinde biz bir indirime gitmiştik. Bu bizim düzgün amacımız. Bizim iş ortağımız ve iş ortağımızın da zarar ettiğini konuşarak, bir anlaşma yapmıştık. Bu süreçte şu anda geçmişle alakalı borç olması beni üzdü. Bu durumu akıllıca görmediğimiz için bu türlü bir açıklamaya gerek duyduk. Bu yanlıştan inşallah dönerler. Bu oturup konuşulabilir bir durum, ‘ödeneği kesiyorum’ demesi yanlış” sözlerini kullandı.

“Futbolcularımızla indirimi görüşeceğiz”

Lider Gevrek, ‘futbolcu maaşlarında indirime gitme fikriniz var mı’ sorusuna işe şu karşılığı verdi:

“Tabii ki var. Oyuncularımızla oturup konuşacağız. Adaletli ve haklı bir formda bu türlü bir indirimi futbolcularımızla görüşeceğiz.” şeklinde yanıtladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı