Basketbol

Basketbol’da Uzaktan Eğitim

Basketbol’da Uzaktan Eğitim
Türkiye Basketbol Federasyonu, Avrupa basketbolunda bir ilke imza atarak, geniş kapsamıyla örneği olmayan “online” eğitim verecek TBF Akademi’yi hayata geçirdi.

TürkiyeBasketbol Federasyonu, Avrupa basketbolunda tarihi bir olaya imza atarak, geniş kapsamıyla örneği olmayan “online” eğitim hizmeti verecek TBF Akademi’yi hayata geçirdi. TBF Yöneticisi Hidayet Türkoğlu’nun önderliğinde 2,5 yıllık bir çalışma sonrası tamamlanan girişim, isteyen herkese, Türkiye’nin 81 vilayetine eşit bir eğitim imkanı tanıyacak. Tıpkı devranda dev bir dijital kütüphane olacak TBF Akademi’de “online” olarak antrenör, başkan ve hakem başta olmak üzere birçok eğitim programı düzenlenecek.

DEĞERLI İSİMLER BU GIRIŞIMDE
TBFBaşkanı Türkoğlu, çok emek verdikleri girişimle ilgili şu açıklamaları yaptı: “Dünyanın en önde gelen uzaktan eğitim platformları arasına giren bu eğitim faaliyeti, Türk basketbolunun vizyon olarak örnek alınacağını iddia ediyoruz. Girişimin hazırlık aşamasında basketbol dünyasından birçok isimle fikir alışverişinde bulunduk. Ergin Ataman, Zeljko Obradovic, Ufuk Sarıca, Orhun Ene, Yavuz Yılmaz ve daha pek çok , verdiğdegerli antrenörümüzi eğitimlerle bu platformda ulaşılabilir hale gelecek.”

DÜN HİZMETE AÇILDI
TBF Lideri Hidayet Türkoğlu, faal hale gelen “akademi.tbf.org.tr” internet adresinden  herkesin eğitimlere katılabileceğinin müjdesini verdi. Türkoğlu, girişimde uygulanacak sertifika programının da yaklaşık 1,5 yıl süreceğini açıkladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı