E-Spor

ESL ve Dreamhack Maçları 2022’ye Kadar Twitch de Olacak.

ESL dünya üzerinde oldukça ilgi gören ve maçları takip eden önemli bir izleyici kitlesine sahip bu konu ile ilgili olarak da,maç yayınları konusunda önemli bir adıma imza attılar.
ESL Pro Tour’un İngilizce içerik, ESL Pro League, ESL One, Intel Extreme Masters, Dreamhack Open ve Dreamhack Masters 2021-2022 yılında Twitch üzerinden yayınlanacak.Başka mecrada olmayacak.

ESL 2018 yılında ESL Pro League ve ESL One için Facebook Gaming ile özel bir anlaşma imzalamıştı. Ancak kötü bir deneyim sunan ve beklenen rakamlara ulaşamayan bu deneyim sonrasında Alman şirketi ESL, bu anlaşmayı yeniden gözden geçirmişti. Ardından müsabakalar şimdi de olduğu gibi YouTube ve Twitch üzerinden sunulmuştu.

ESL Küresel Medya Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Uddo, Twitch’in esport yayınlarındaki hegemonyasına dikkat çekti.  Espor turnuvalarının canlı yayın tekelinin son yıllarda Twitch’e ait olduğunu belirterek, dünyanın en büyük espor turnuvalarından bazılarına ev sahipliği yapmaya devam ederken, hayranlar için en iyi oyun deneyimini sunduğunu ve espor endüstrisinin geleceğini korumak için Twitch ile daha da yakın çalışmalarının bu alana katkı sağlayacağını söyledi.

Dreamhack CEO’su Roger Lodewich de anlaşma hakkında şunları söyledi: “Bu ortaklık DreamHack için hem şirket hem de topluluk olarak bir kilometre taşı. Twitch ile işbirliğimiz 2009 yılına kadar hala Justin.tv olduğu zamana dayanıyor. Bu yeni kolektif medya ortaklığı da uzun süredir devam eden işbirliğimizi yeniden doğruluyor. Twitch’in topluluğumuza verdiği önem ve alaka düzeyinin yanı sıra ESL / DreamHack, küresel Twitch kitlesine en iyi olanı sunacaktır.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı