Galatasaray

Galatasaray’da Corona Virüsüne Yakalanan İsim Konuştu!

Galatasaray’da Corona Virüsüne Yakalanan İsim Konuştu!

Dünyayı tesiri altına alan yeni tip corona virüsünden (Covid-19) en çok etkilenen kulüplerden olan Galatasaray’da başkanvekili Abdurrahim Albayrak, lider yardımcısı Yusuf Günay ve teknik yönetici Fatih Terim ile birlikte corona virüsü testi olumlu çıkan isimlerden olan başkan Mahmut Recevik, virüsü Beşiktaş derbisinde kapmış olabileceğini söyledi. Recevik, illetin birinci günlerinde konuşacak hali olmadığını belirtti.

Galatasaray’da corona virüsüne yakalanan ve gördüğü tedavinin akabinde sağlığına başkan Mahmut Recevik, hastalık sürecinde yaşadıklarını anlattı.

“BEŞİKTAŞ MAÇINDAN SONRA RAHATSIZLIK HİSSETMEYE BAŞLADIM” kendimi kötü hissetmeye başladım

Virüsün nasıl bulaştığını bilmediğini gelgelelim kuşkuları olduğunu söyleyen Recevik “Sivas’tan dönerken havalimanında çay içtik 15 Mart’ta Beşiktaş maçı vardı. Protokoldeydik, soyunma odalarına girip çıktık. Maç günü Beşiktaşlı başkanlarla beraberdik. Bizden de onlardan da 25 kişi vardı. O günlerde kendimi kötü hissetmeye başladım. 16’sında düzgün değildim. 17’sinde ateşlendim.” dedi.

“YANIMDAKİ ARKADAŞLARIMDA BİR ŞEY ÇIKMADI”

Yanında oturan arkadaşlarına da haber verdiğini söyleyen Mahmut Recevik, hiçbirine bir şey olmadığını belirtti.

“SOLUNUM KÜLFETI YAŞAMADIM” 

Evlerini ayırmalarına karşın eşinin de kendisinden 6 gün sonra test sonucucnun pozitifçıktığı fakat ilaç tedavisiyle düzgünleştiğini anlatan Recevik hastalık sürecinde solounum problemi yaşamadığını söyleyerek, “Oksijen yeterizliği yaşamadım. Bir sefer ateşim çıktı. Öksürük birinci günlerde 5-10 sefer tahminen. Allah yardım etti. 1 ay daha dinleneceğiz. Birinci günler konuşacak halim yoktu.” diye anlattı.

“DOKTORUM BENİ HAYATA DÖNDÜRDÜ”

Hastaneye yatmadığını söyleyen Recevik, “26 gündür evdeyim ve tahminen de bir o kadar daha karantinada kalacağım. Hekimim beni hayata döndürdü. O olmasa tahminen de ölmüştüm.” dedi.

Galatasaraylı başkan “Deplasmanlar da bizi yordu. En az 40 civarı seyahat. Gece maç bitiyor ve 02.00-02.30’da evde oluyorduk. Ben de 60 yaşındayım. Kolay iş değil.” sözlerini kullandı.

“5-6 KİLO VERDİM”

Kendisine 4-5 ilaç verildiğini belirten Mahmut Recevik, ilaçların sayesinde iştahının kesildiğini ve 5-6 kilo verdiğini belirtti. Recevik bu müddette tat alma duyusunun da kaybolduğunu söyledi.

“KAN PLAZMASI VERECEĞİM”

Önümüzdeki hafta plazma kan vereceğini anlatan sarı-kırmızılı başkan, “Niye vermeyeyim? 2-3 defa vereceğim. Ne kadar isterlerse vereceğim. Bunun farklı hastalara yararı olur umarım. Ben Kızılay’a öndecen de kan verirdim.” şeklinde konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı