Genel Spor Haberleri

UEFA Kadınlar Avrupa Şampiyonası İleri Bir Tarihe Ertelendi

UEFA Kadınlar Avrupa Şampiyonası İleri Bir Tarihe Ertelendi

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgını nediniyle UEFA, 2021’de yapılacak olan Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nı 2022’ye erteledi.

Bir aydan uzun süredir Avrupa başta olmak üzere dünyanın neredeyse her yerinde ligler ve turnuvalar durmuş veya ertelenmiş halde. UEFA’nın organizasyonları da diğerleri gibi askıda. Ancak UEFA, artık sporun geleceğine dair bazı kararlar almaya başladı.

UEFA İcra Kurulu, 2021’de yapılacak olan Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası’nın, 2022’ye ertelendiğini duyurup ertelemeye sebep olarak 2021’e ertelenen EURO 2020 sebebiyle takvimin sıklaşacak olması gösterildi.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin yaptığı açıklamada, “EURO 2020’nin 2021’e erteleme kararı aldığımızdan beri bunun Kadınlar 2021 Avrupa Futbol Şampiyonası’na olabilecek etkilerini düşünüyoruz. Kadın futbolunun yükselmesine olan bağlılığımızla beraber bütün seçenekleri dikkatli bir şekilde inceledik. Şampiyonayı erteleyerek oynandığı yaz döneminin tek büyük futbol turnuvası olmasını sağladık.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı